Polecam – portale HR, inspirujące artykuły i YouTube

dłonie, światełko - Polecane portale HR-owe

Dziś wpis z cyklu dzielę się tym, co dobrego znalazłam w internetach. Polecam Wam:

  • polskojęzyczne portale i blogi HRowe, na których zarówno pracownicy jak i osoby z branży znajdą coś dla siebie w tematyce pracy,
  • Kilka wartych przeczytania artykułów dla pozytywnej inspiracji na koniec wakacji,
  • Film z kanału na YouTube Everyday Hero, będący świetnym uzupełnieniem mojego wpisu na temat pracy vs. pasji.

 

Portale i blogi HRowe

Poniżej linki do portali branżowych oraz jednego bloga,  na których znajdziecie wartościowe artykuły z zakresu HR, prawa praca, zarządzania i rozwoju. Poczytacie tam o nowościach z rynku pracy i samej branży HR. Dzięki tym źródłom można również w wygodny sposób śledzić nadchodzące wydarzenia z zakresu HR – konferencje, targi, szkolenia i spotkania:

HR Polska

PulsHR

HRTrendy

HR PRESS

Dookoła Pracy

 

Artykuły

Gorąco polecam zarówno ten artykuł jak i cały blog Wolnym Być traktujący o finansach, osiąganiu finansowej wolności oraz poniekąd minimaliźmie:

http://www.wolnymbyc.pl/praca-madra-czy-ciezka-a-moze-wystarczy-nieco-szczescia/

Kolejny artykuł poruszający temat pasji w pracy z tej mniej popularnej perspektywy. Cały blog również świetny i nie tylko dla miłośników minimalizmu:

https://simplicite.pl/minimalizm-w-praktyce-praca-z-pasja/

Krótki wpis Marcina Iwucia z bloga poświęconego finansom osobistym (również gorąco polecam) o tym czy to talent czy też ciężka praca prowadzą do sukcesu:

https://marciniwuc.com/talent-czy-ciezka-praca/

 

YouTube  – „Nie podążaj za swoja pasją” Everyday Hero

Polecam zarówno ten filmik jak i cały kanał Everyday Hero, na którym znajdziecie głównie wiele materiałów o weganiźmie podanych w bardzo ciekawej formie. Twórca tego kanału porusza również tematykę manipulacji przekazów medialnych, walczy z różnymi mitami i powszechnie przyjmowanymi poglądami czy stwierdzeniami, czego przykładem jest właśnie poniższy materiał.